Co w trawie piszczy?

Wiosna rozgościła się już u nas na dobre, a wraz z nią najświeższe podsumowanie naszych działań!

Imieniny Zucha

Raz na cztery lata… zuch się staje pępkiem świata!

29. lutego w SP w Byszewie świętowały wszystkie gromady z naszego hufca.

Odbyła się tam olimpiada, podczas której każda z gromad reprezentowała inny kontynent. Po współzawodnictwie odbyło się wręczenie nagród. Na sam koniec nastąpił poczęstunek dla naszych małych sportowców oraz zebranych gości.

Biwak „Watry”

W pierwszy weekend marca 7 DH „Kremenaros” i 98 DSH „Kosynierzy” im. Tadeusza Kościuszki uczestniczyły w biwaku, który odbył się w Centrum Seniora.

Jednostki podczas gry terenowej sprawdziły swoje siły w udzielaniu pierwszej pomocy, grze aktorskiej, czy w wiedzy w milionerach.

Nie zabrakło tego wieczoru ważnych wydarzeń – pwd. Adam Szychowski otrzymał funkcję zastępcy komendantki szczepu, a pwd. Klaudia Kowalska i pwd. Julia Fabiszewska ukończyły próbę na stopień Harcerki Orlej. Serdecznie gratulujemy!

Smerfastycznie w „Innominacie”

Tydzień później, GGZ „Bajkowe Skrzaty” wraz z 10 DH „Per Pedes” przeniosły się do Krainy Smerfów.
Brały udział w misji odbicia Papy Smerfa z rąk Gargamela, która zakończyła się podpisaniem Paktu Przyjaźni między Gargamelem i Smerfami!

Turniej Wiedzy Harcerskiej

15. marca obył się Turniej Wiedzy Harcerskiej organizowany przez KIS ZHP „Dębowego liścia” im. Olgi i Andrzeja Małkowskich.

We współzawodnictwie wzięło udział 8 jednostek z naszego hufca, co było dobrą okazją do integracji i wymiany doświadczeń!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, do zobaczenia na kolejnej edycji!

Fot. hm. Andrzej Żurawicz

Siew

Jak co roku, I KS „Innominata” wyruszył na wyjazd integracyjno-edukacyjny.

16. marca szczep odwiedził Warszawę, a w niej park trampolin – Stację Grawitację.

Następnie wziął udział w apelu przy grobie Aleksandra Kamińskiego z okazji 46. rocznicy śmierci harcmistrza, zorganizowanym przez Muzeum Harcerstwa, podczas którego wystawił poczet sztandarowy.

Na ognisku u „Konstelacji”

16. marca 88 KKI „Konstelacja” spotkał się przy ogniu w Leszczynku.

Ważnym elementem biwaku było zobowiązanie instruktorskie pwd. Amelii Góral.

Jesteśmy przekonani, że to początek inspirującej drogi instruktorskiej!

Integracyjny biwak „Ignisów”

W dniach 22.03-24.03.2024 8 DSH „Ignis” wyruszyła na biwak do Łodzi.

Był to przede wszystkim wspaniały czas zawierania nowych znajomości z harcerzami z 69 DSH „Kilimandżaro” z Hufca ZHP Oleśnica, ale także wydarzenie, które kilku Igniskom zapadnie szczególnie w pamięć. Podczas sobotniego świeczkowiska druhny: Julia, Oliwia i Wiktoria otrzymały barwy drużyny.

„Powitanie wiosny”

6. kwietnia odbyło się spotkanie seniorów „Powitanie wiosny”, które zorganizował Referat Seniorów i Starszyzny ChŁ oraz KIS „Dębowego Liścia” im. Olgi i Andrzeja Małkowskich na terenie Centrum Kultury Gminy Kutna.

Warsztaty malowania toreb, dekorowanie drzewka, występ zespołu harcerskiego przygotowany przez pwd. Joannę Krysiak oraz zespołów: Leszczynki i Leszczynianki to atrakcje, które czekały na uczestników.

Otwarcie Zielonej Osi

24. marca byliśmy obecni przy pierwszym wydarzeniu w ramach „Sportowej wiosny nad rzeką Ochnią”, czyli „Biegu doliną rzeki Ochni”.

Nasi harcerze przygotowali namiot z animacjami oraz zabezpieczali bieg.

HKR się szkoli

Drugi weekend kwietnia instruktorzy z Hufcowej Komisji Rewizyjnej spędzili na Wiosennym Seminarium Programowo-Kształceniowym w Załęczu Wielkim.

Szkolenie dotyczyło kluczowych aspektów pracy komisji rewizyjnych, a szczególny nacisk położono na kontrolę HAL, do której członkowie komisji już się przygotowują!

Piękne otoczenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego sprzyjało integracji i wymianie doświadczeń ze środowiskami chorągwi.

KDW w Warszawie

20. kwietnia wędrownicy z I KDW im. Tadeusza Rejtana udali się na wyjazd do Warszawy.

W ramach realizacji propozycji programowej „Złocisze” odwiedzili Centrum Pieniądza.

Oprócz tego, zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” z uwagi na 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Pobyt w mieście zakończył się szczególnym rozkazem – Ania, Nadia, Kuba i Wiktor otrzymali barwy drużyny, a Wiktoria, Julka i Wiktor naramienniki wędrownicze!

Nie zwalniamy tempa, a kolejne wpisy już niebawem!