Harcerskie lato

Gdy pierwszy miesiąc szkoły już za nami, postanawiamy w pigułce przybliżyć Wam nasze tegoroczne letnie przygody!

Kolonie zuchowe „Watry”

Harcerską Akcję Letnią rozpoczęliśmy od wyjazdu 11 KS „Watra” w dniach 2-12.07.2024 roku.

Podczas pobytu w Karpaczu uczestnicy zgłębiali tradycje i historię Karkonoszy – odwiedzili Szklarską Porębę i Karkonoski Park Narodowy.

Magia legend i atmosfera baśniowości była z uczestnikami przez cały wyjazd.

Obóz „Innominaty”

19. lipca w Orkuszu rozpoczęła się tegoroczna letnia przygoda I KS „Innominata”.

Zuchy i harcerze weszli do świata Narnii, aby uratować ją przed złymi siłami. Podczas obozu uczestnicy mieli okazję między innymi popływać na kajakach, wziąć udział w obozowym „Mam talent” oraz zwiedzić Zamek w Malborku.

Moc wspaniałych doświadczeń zostanie z nimi na długo!

Obóz hufca

Oprócz wyjazdów szczepowych nasi harcerze wyruszyli także na obóz hufca do bazy w Kostkowicach.

Stali się członkami Akademii Pana Kleksa. Rozwijając swoje umiejętności, zbierali kolorowe piegi.

Uczestnicy mieli możliwość spróbować wspinaczki skałkowej, odwiedzili zamek w Ogrodzieńcu, a także spędzili dzień w Krakowie, zwiedzając Wawel, odwiedzając Centrum Nauki i Zmysłów i lepiąc obwarzanki krakowskie.

„Lato w mieście”

Poza wypoczynkiem wyjazdowym zorganizowano także półkolonie przy współpracy z Urzędem Miasta.

Podczas dwóch turnusów najmłodsi mieszkańcy miasta odwiedzili Muzeum Pałac Saski w Kutnie, Aquapark, Straż Pożarną oraz Akademię Animaloterapii Equini.

Jak sami widzicie, nasze harcerskie lato było pełne radości i przygód… a tuż za rogiem widać nowe!