Podsumowanie lata

Jesień już na dobre zagościła nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz nas.

Korzystając więc z nostalgicznej atmosfery, podsumowujemy lato!

Kolonie 11 Kutnowskiego Szczepu „Watra

W dniach 15-24 lipca odbyły się kolonie w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec organizowane przez 11 Kutnowski Szczep „Watra”.

Zuchy i harcerze zwiedzili Ustkę, gdzie odbyli rejs statkiem. Udali się także do Megalandii – czarodziejskiej krainy i strefy relaksu.

Uczestnicy odwiedzili Galerię Rybacką w Jezierzanach. Gościli także w Parku Edukacji i Rozrywki „Leonardia” w Krupach. Przedostatniego dnia odbyli wycieczkę do Doliny Charlotty, zwiedzając fokarium, zoo i park bajek.

Nie zabrakło kąpieli w morzu oraz wieczornego budowania zamków z piasku połączonych z integracją!

HAL 2023

Tegoroczny obóz to z pewnością jedna z naszych większych przygód tego lata!

Od 16. do 30. lipca blisko 90 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych gościło w Stanicy Harcerskiej w Bierach.

Czuwała nad nimi kadra młodzieżowa oraz niezastąpieni opiekunowie: phm. Izabella Filipowicz-Stępniak, phm. Agnieszka Olęncka, phm. Krystian Olęncki, pwd. Klaudia Stańczyk, pwd. Piotr Komorowski, pwd. Adam Szychowski, pwd. Jan Józefecki oraz Daniel Krysiak.

Obchody 1. sierpnia

79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniliśmy w dwóch miejscach: przy Pomniku Poległych Harcerek i Harcerzy oraz przy Miejscu Pamięci Narodowej na cmentarzu parafialnym.

Fot. Panorama Kutna

Konstelacja w Trójmieście

88 Kutnowski Krąg Instruktorski „Konstelacja” wybrał się 2 września do Trójmiasta, aby zakończyć wakacje w instruktorskim gronie.

Członkinie i członkowie kręgu odwiedzili Muzeum Narodowe w Gdańsku i Europejskie Centrum Solidarności oraz udali się na spacer po Sopocie, gdzie rozmawiali o planach na dalszy rozwój, oglądając wspólnie zachód słońca na plaży.

Lato, jak co roku, jest u nas pełne harcerskich przygód i służby!

Tymczasem skupiamy się na wyzwaniach nowego roku harcerskiego, o czym już wkrótce…