Słoneczne podsumowanie

Wakacje trwają na dobre, a my jesteśmy w trakcie tworzenia nowych wspomnień!

Lecz zanim o nich, przypomnijmy co działo się ostatnio.

„Płomienie” w Warszawie

W drugi weekend maja 14 GDH „Płomienie” wybrała się na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczestniczyła w grze terenowej.

Na planie ich wycieczki znalazły się: Łazienki Królewskie, Stare Miasto, czy Pomnik Małego Powstańca. Harcerze zwiedzili także Muzeum Ewolucji. Na szczycie Pałacu Kultury i Nauki podziwiali panoramę Warszawy, a w Centrum Pieniądza poznali tajniki jego funkcjonowania i mieli okazję podnieść prawdziwą sztabkę złota.

„Mafia – czas przejęcia”

To właśnie motyw przewodni biwaku kończącego rok harcerski harcerzy „Innominaty”.

Drugi weekend czerwca nie należał do najspokojniejszych dla mieszkańców Leszczyńca. Na szczęście, na ratunek ruszyli zuchy i harcerze i po kilku dniach wymagającego śledztwa odkryli, kto zasiadał w szeregach mafii, chcąc przejąć władzę w mieście.

Na Apelu w trakcie biwaku obecny był Komendant Hufca pwd. Piotr Komorowski. Przekazał wówczas poprzedniej Wójt Gminy Kutno Pani Justynie Jasińskiej Srebrną Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa przyznaną przez Komendantkę Chorągwi Łódzkiej.

Podczas biwaku miała miejsce też wyjątkowa chwila. Druhna Alicja Stępniak złożyła swoje zobowiązanie instruktorskie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na drodze instruktorskiej.

Kurs przewodnikowski

W weekend 14-16 czerwca odbył się kurs przewodnikowski „Zwierciadło”.

Zajęcia poprowadzili: phm. Mateusz Narkiewicz, phm. Anna Kamela-Pawluczyk, pwd. Piotr Komorowski, pwd. Wojciech Malesa, pwd. Amelia Góral.

Przyszli instruktorzy budowali swoją wiedzę nt: metoday harcerskiej, bezpieczeństwa, wartości, czy służby.

Aktualnie uczestnicy przygotowują w zastępach swoje projekty, w ramach których zrealizują służbę.

Ognisko „Watry”

20. czerwca odbyło się ognisko 11 KS „Watra”.

Była to okazja to podsumowania minionego roku harcerskiego oraz wymiany doświadczeń pomiędzy drużynami z naszego szczepu, oraz gośćmi 46 DH „Egida”.

Był to szczególny moment dla 9 KDW „Desperado”. Nastąpiło przekazanie drużyny dh. Kacprowi Brożynie. Dziękujemy ustępującej drużynowej pwd. Zuzannie Miziołek za 6 lat pełnienia funkcji oraz życzymy powodzenia i wytrwałości nowemu drużynowemu.

Zamknięcia prób

Czerwcowe posiedzenia Kapituły Stopni Wędrowniczych „Zarzewie” oraz Komisji Stopni Instruktorskich przyniosły 6 pozytywnie zamkniętych prób, na stopień Harcerki Orlej druhnom: Annie Józefowicz, Magdalenie Buchajewicz, Julii Jóźwiak oraz na stopień przewodniczki/przewodnika: Annie Józefowicz, Wiktorowi Narkiewiczowi i Miłoszowi Garbalińskiemu.

„Konstelacja” w Bydgoszczy

29. czerwca 88 KKI „Konstelacja” wybrał się do Bydgoszczy.

Instruktorzy odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Ogród Zoologiczny.

Wyjazd był szczególny dla druhen Ani oraz Julki – dołączyły one do grona Harcerek Orlich!

Zmiany w „Egidzie”

6. lipca to szczególna data dla 46 DH „Egida”.

W parku w Oporowie funkcja drużynowej została przekazana dh. Marcelinie Fabijańskiej, a przybocznej dh. Zuzannie Kaczmarek.

Otworzone zostały również nowe zastępy: „Dikosini”, w którym funkcję zastępowej pełni dh. Małgorzata Głuszcz oraz „Kermeros”, w którym funkcję zastępowej pełni dh. Natasza Bałazy.

To nie koniec naszych przygód tego lata, o czym już wkrótce!