Noworoczne podsumowanie

with Brak komentarzy

Przed Wami podsumowanie naszych ostatnich działań od początku tego roku harcerskiego!

Działo się dużo, sami zobaczcie…

Harcerska Akcja Letnia

Przełom lipca i sierpnia, czyli nasz obóz! Spędziliśmy go tym razem w HBO Czernica. Zamieniliśmy się w superbohaterów, zgłębiając przy tym cele zrównoważonego rozwoju. Bawiliśmy się niesamowicie, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego Harcerskiego Lata!

Kolonie szczepu Watra w Białce Tatrzańskiej

Lato spędziliśmy tak jak lubimy najbardziej, czyli harcersko! Zuchy z 11. Kutnowskiego Szczepu Watra udały się na kolonie do Białki Tatrzańskiej. Nie zabrakło obcowania z naturą, wycieczek i świetnej zabawy!

Święto Chorągwi Łódzkiej

Wrzesień rozpoczęliśmy świętując z całą Chorągwią w Zgierzu!

Nasze jednostki: 14 GDH Płomienie, 98 DSH Kosynierzy i I KDW im. Tadeusza Rejtana wzięły udział kolejno w trasie starszoharcerskiej i wędrowniczej.

Start Hufca

Jak dobrze otworzyć nowy rok harcerski? Wspólnie z całym hufcem!

22 września ponad 170 harcerzy wzięło udział w naszym Starcie Hufca. Każda z metodyk od zucha aż po wędrownika znalazła coś dla siebie. Dało nam to dużo energii do działania!

Bieg o Puchar Komendanta

Początek października, a więc nasza coroczna tradycja, czyli Bieg o Puchar Komendanta! Podczas gry leśnej przygotowanej przez Zespół Programowy Hufca najlepszymi okazali się:

  • I miejsce: 9 PDH Jutrzenka;
  • II miejsce: 7 DH Kremenaros;
  • III miejsce: VI GDH Traperzy.

Obchody listopadowe

Nie mogło nas także zabraknąć podczas miejskich obchodów 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W Kutnie wzięło w nich udział ponad 150 harcerzy! Nasi reprezentanci byli obecni także w Leszczynku oraz w Żychlinie.

Odznaczenia i Zjazd Chorągwi Łódzkiej

Nie możemy także nie wspomnieć o wieściach z naszej Chorągwi: podczas Gali Plebiscytu Instruktorskiego KAMYKI 2022 Druhna hm. Agnieszka Ciesielska i Druh hm. Andrzej Żurawicz otrzymali Złoty Krzyż za zasługi dla ZHP, a Druh hm. Adam Rakowski Brązowy Krzyż za zasługi dla ZHP. Warto dodać, że Druh Adam to wychowanek Druhny Agnieszki.

Niedługo później podczas Zjazdu Chorągwi nasz komendant – Druh phm. Krystian Olęncki został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej ZHP”. To jednak nie wszystko! Druh hm. Adam Rakowski stał się członkiem Komendy Chorągwi – będzie zajmował się wizerunkiem i współpracą zagraniczną! Jesteśmy ogromnie dumni!

Betlejemskie Światło Pokoju i Wigilia Miejska

Uwielbiamy świąteczny czas! Z okazji BŚP nasi harcerze wzięli udział w grze miejskiej w Łodzi przygotowanej przez zespół Chorągwi. Delegacja Hufca dostarczyła Światło społeczności kutnowskiej oraz Prezydentowi Miasta. W strojach Mikołajów uświetniliśmy także paradę podczas Wigilii Miejskiej. Przygotowaliśmy także konkurs o tradycji obchodów BŚP przez harcerzy.

Dh Julia w Wydziale Komunikacji i Promocji GK

Miło nam również poinformować, że z dniem 10 grudnia 2022 roku, Druhna Julia Czekalska została członkinią Wydziału Komunikacji i Promocji Głównej Kwatery! Już niebawem usłyszycie Druhnę na łamach jej autorskiego podcastu gdzie poruszane będą ważne tematy z naszego harcerskiego podwórka. My już nie możemy się doczekać!

Noworoczne spotkanie instruktorskie

Nasi instruktorzy powitali Nowy Rok, spotykając się w Leszczynku. Toczyły się rozmowy między innymi na temat tego, co przed nami. Przy wspólnym ognisku nastąpił także bardzo ważny moment – odczytano rozkaz komendanta, na mocy którego Druhna Alicja Stępniak oraz Druh Jan Józefecki oficjalnie wstąpili do grona drużynowych naszego Hufca!