Nowy rok harcerski

with Brak komentarzy

Za nami pierwsze miesiące działania w obecnym roku harcerskim! Działo się naprawdę dużo, zobaczcie sami!

Gra terenowa dla drużyn harcerskich

2 września odbyła się gra terenowa dla drużyn harcerskich z naszego Hufca, organizowana przez 98 DSH „Kosynierzy”. Wydarzenie odbyło się w parku Wiosny Ludów, a tematem przewodnim była gra planszowa. Każda drużyna miała za zadanie realizować punkty, aby móc poruszać się swoim pionkiem po planszy. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn harcerskich. Pierwsze miejsce zajęła 7 DH „Kremenaros„.

Święto Chorągwi Łódzkiej

W dniach 8-10.09.2023 ponad 98-osobowa reprezentacja naszego hufca brała udział w Święcie Chorągwi Łódzkiej w Zduńskiej Woli, które odbyło się pod hasłem “Opowieści Czar”. Gratulujemy VI Grunwaldzkiej Drużynie Harcerskiej “Traperzy” zajęcia I miejsca na swojej trasie i dwóm patrolom 14 Drużyny Harcerskiej „Płomienie”, które zostały wyróżnione. W Święcie wzięły udział:
– 6 Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Nutki”
– VI Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Traperzy”
– 14 Dryżyna Harcerska „Płomienie”
– 5 Drużyna Harcerska „Żywioły”
– 9 Drużyna Harcerska „Jutrzenka”
– 8 Drużyna Starszoharcerska „Ignis”
– 98 Drużyna Starszoharcerska „Kosynierzy” im. T. Kościuszki
– I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. T. Rejtana.
– Krąg Seniorów i Instruktorów Dębowego Liścia im. Olgi i Andrzeja Małkowskich

Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu „Watra”

15 września odbył się biwak w II LO. im. Jana Kasprowicza w Kutnie w którym udział wzięły: 7 GZ „Pracowite Mrówki”, 7 DH „Kremenaros” oraz 98 DSH „Kosynierzy” im. Tadeusza Kościuszki. W piątek odbyła się gra dla zuchów i harcerzy. Dzień podsumowaliśmy świeczkowiskiem.

Biwak I KS “Innominata”

W ostatni weekend zgodnie z tradycją zuchy i harcerze z „Innominaty” brały udział w biwaku Grunwaldzkie Ognie, który odbył się pod hasłem „Akcja Konspiracja”. Uczestnicy poznali historię Szarych Szeregów. Do ich zadań należało zdobycie informacji niezbędnych do odbicia pojmanych oficerów AK. Zuchy i harcerze sporządzili mapy, tworzyli dokumenty, a także przekazywali wiadomości na odległość, przy użyciu latarni i alfabetu morse’a.

Bieg o Puchar Komendanta

8 października, zgodnie z coroczną tradycją odbył się Bieg o Puchar Komendanta Hufca Kutno! Członkowie drużyn harcerskich sprawdzili się w grze miejskiej, podczas której wcielili się w dziennikarzy poszukujących informacji na temat Aleksandra Kamińskiego – patrona naszego hufca. Na podium uplasowały się:
1. VI Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Traperzy”
2. 9 Drużyna Harcerska „Jutrzenka”
3. 5 Drużyna Harcerska „Żywioły”

Serdecznie gratulujemy!

“Konstelacja” w Warszawie

14 października 88 KKI “Konstelacja” spędził w Warszawie. Członkowie kręgu udali się na wyjątkowe Osiedle Przyjaźni na Bemowie. Odwiedzili także Muzeum Sztuki Współczesnej, a w nim wystawę poświęconą uchodźcom. Na koniec wzięli udział w teleturnieju quiz game. Podczas wyjazdu nie zabrakło rozmów dotyczących środowiska hufca oraz nadchodzącego zjazdu.

Zjazd Hufca

Jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku harcerskiego to z pewnością Zjazd Zwykły Hufca! Odbył się on 21 października 2023 roku, w Pałacu Saskim w Kutnie. Podczas niego została podsumowana ostatnia kadencja Komendy Hufca (w tym ośmioletnia kadencja komendanta phm. Krystiana Olęnckiego).
Zostały powołane nowe władze hufca w składzie:
– pwd. Piotr Komorowski ― komendant hufca
– phm. Julia Czekalska ― zastępczyni komendanta ds. programowych
– phm. Izabella Filipowicz-Stępniak ― zastępczyni komendanta ds. organizacyjnych
– pwd. Katarzyna Lipińska ― skarbnik hufca
– phm. Mateusz Narkiewicz ― członek komendy ds. pracy z kadrą
– pwd. Adam Szychowski ― członek komendy ds. komunikacji i promocji

Hufcowa Komisja Rewizyjna:
– phm. Bartek Żakieta ― przewodniczący
– pwd. Aleksandra Adamowska ― wiceprzewodnicząca
– phm. Małgorzata Rogozińska-Górska ― sekretarz
– pwd. Julia Jóźwiak ― członkini komisji

Nie mogło również zabraknąć podsumowań, podziękowań i wręczenia odznaczeń.

Wyróżniono następujące osoby:

– Brązowym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”:
phm. Krystiana Olęnckiego
phm. Annę Kamelę-Pawluczyk
phm. Małgorzatę Rogozińską-Górską
phm. Izabellę Filipowicz-Stępniak

– Srebrną Odznaką „Zasłużony/zasłużona dla Chorągwi Łódzkiej”:
phm. Julię Czekalską
phm. Agnieszkę Olęncką

– Brązową Odznaką „Zasłużony/zasłużona dla Chorągwi Łódzkiej”:
pwd. Martynę Michalską
pwd. Joannę Krysiak
pwd. Piotra Komorowskiego

Ustępująca komenda dziękuje partnerom za wsparcie w rozwoju hufca oraz społeczności za kadencje pełną przygód, osiągnięć i satysfakcji. Nowo wybranej komendzie gratulujemy i życzymy energii do działania!

Zbiórka Konstytucyjna I KDW

Jak co roku, w I KDW im. Tadeusza Rejtana odbyła się Zbiórka Konstytucyjna. Po przeanalizowaniu konstytucji, drużyna wybrała kadrę na kolejny rok harcerski. Do obecnego składu dołączył na funkcję przybocznego Wiktor Narkiewicz. Członkowie udali się pod Pomnik Poległych Harcerek i Harcerzy, kończąc to ważne wydarzenie uroczystym rozkazem. Na zbiórce gościła także hm. Mariola Baranowska, która opowiedziała wędrownikom historię Pomnika Poległych Harcerek i Harcerzy oraz hm. Pelagii Ładykowskiej-Zys.

Ten rok harcerski zaczynamy pełni energii i chęci do działania! Przed nami równie intensywny czas zimy, o czym już niebawem!