Wilcze 2019

with Brak komentarzy

Kutnowscy harcerze wyjechali do lasu! W dniach 29 lipca – 12 sierpnia 2019 odbył się Obóz Hufca ZHP Kutno w Wilczu. Hasło „Bliżej natury” przyświecało zuchom, harcerzom oraz harcerzom starszym przez cały pobyt na bazie Hufca Ziemi Wałbrzyskiej.

Podobóz harcerski znalazł się na planecie EcoSolaris, zdobywał sprawność ekoludka i poznawał tajniki przyrodoznawstwa oraz ekologii pod czujnym okiem komendantki – namiestniczki harcerskiej naszego hufca, pwd. Julii Czekalskiej.

Podobóz starszoharcerski stał się natomiast Zlotem Leśnych Plemion, zbliżył się do natury poprzez wycieczki do lasu na całą noc, tajemne plemienne obrzędy i nietypowe zajęcia. Komendantem był pwd. Mateusz Narkiewicz – namiestnik starszoharcerski Hufca Kutno.

Podczas obozu gościliśmy u nas skautów z Palestyny – członków Arab Orthodox Scout Troop Beit Jala. Brali udział w zajęciach z HS-ami, które były prowadzone w formie dwujęzycznej – polsko-angielskiej. Była to świetna okazja dla naszych harcerzy, aby podszkolić język angielski, poznać odmienną kulturę i poszerzyć horyzonty.

W trakcie obozu odbyły się dwie wycieczki. 1 sierpnia stawiliśmy się w Poznaniu, aby odwiedzić Rogalowe Muzeum, wziąć udział w grach miejskich, a na koniec stanąć na baczność o godzinie 17:00 podczas wielkopolskich obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W drugim tygodniu pojechaliśmy do Zielonej Góry, gdzie odwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze oraz planetarium. Następnie harcerze wzięli udział w zwiadzie, a HS-i w zagadkowej grze miejskiej.

Cały obóz okazał się świetną okazją do budowania hufcowej wspólnoty. Osobą odpowiedzialną za ten wspaniały czas z ramienia komendy hufca a zarazem komendantką obozu była phm. Olga Rosiak.

Follow Mateusz Narkiewicz:

Rzecznik Hufca ZHP Kutno Namiestnik starszoharcerski hufca

Latest posts from