8 DSH „Ignis” z wizytą w POW „Tęcza”

12584054_964638473633096_748425959_n

W czwartek 18.02.2016 członkowie 8 Drużyny Starszoharcerskiej „Ignis” z Hufca ZHP Kutno odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Tęcza” w Kutnie. Harcerze przeprowadzili dla wychowanków zajęcia integracyjne, które rozpoczęły długofalową współpracę między dwiema organizacjami. Gry harcerskie wykorzystują różne techniki i pokazują, że wolny czas można spędzać aktywnie. Zabawy zyskały pozytywny odbiór wśród uczestników, którzy czekają już na kolejne spotkanie z harcerzami.

Inspiracją do podjęcia służby w lokalnym środowisku było zadanie przedrajdowe realizowane w ramach 46. Rajdu Arsenał w Warszawie. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Widzieć więcej”. Organizatorzy odwołują się do Prawa Harcerskiego, kładąc nacisk na dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka i działanie na rzecz potrzebujących.