Harcapp – aplikacja na Android

with Brak komentarzy

Mamy oficjalną aplikację harcerską!

HarcApp to aplikacja stworzona by wesprzeć harcerzy i instruktorów w ich codziennej pracy. Twórcą aplikacji jest Daniel Iwanicki z Hufca Kraków-Podgórze.

HarcApp jest aplikacją stworzoną by wesprzeć harcerzy i instruktorów w ich codziennej pracy. Przede wszystkim to świetna podpora merytoryczna – odpowie na wszystkie pytania z kategorii Prawa i Przyrzeczenia, metody i metodyk, historii harcerstwa, stopni, funkcji, struktury – ale i niebagatelne narzędzie organizacyjne w postaci szyfratorów, czy spisu znaków patrolowych. W kwestii muzycznej HarcApp także nie pozwala już się więcej pogubić – gwarantuje to intuicyjny moduł poświęcony chwytom gitarowym, a także możliwość transpozycji chwytów, oraz bogaty, niezwykle funkcjonalny śpiewnik.

Harcerstwo sprawia, że z czasem w życiu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia – i nie inaczej jest z aplikacją HarcApp.

link do aplikacji

Kilka słów od autora:
Tę aplikację napisałem jako zadanie na próbę Harcerza Orlego, którą realizowałem między drugą a trzecią klasą liceum.
To nie było tak, że umożliwiły to moje programistyczne zdolności – zabierałem się za to nie mając żadnego większego doświadczenia z twórczą stroną Androida. W rzeczywistości projekt powstał tam, gdzie zbiegły się doświadczenia prowadzenia drużyny harcerskiej, chęć stworzenia czegoś nowego i zainteresowania informatyką.
Tyle wystarczyło: efekty tego szaleńczego związku masz właśnie przed sobą.

FB-HarcApp_grafikaFB