Święto Chorągwi Łódzkiej 2017 w Kutnie

with Brak komentarzy

Święto Chorągwi Łódzkiej to coroczny zlot harcerzy Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego. Jest to największe wydarzenie społeczności harcerskiej w województwie łódzkim, która z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Wydarzenie każdego roku organizowane jest w innym mieście naszego województwa.

Gospodarzem najbliższego Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP będzie Hufiec ZHP Kutno im. Aleksandra Kamińskiego. Zlot odbędzie się w terminie 15-17 września 2017 roku i szacuje się, że przyciągnie około 2000 harcerzy z różnych grup metodycznych i miejsc województwa. W organizację tego przedsięwzięcia będzie zaangażowanych około 200 wolontariuszy i to nie tylko z województwa łódzkiego. Zlot będzie podzielony na zasadnicze trzy części. Pierwsza to formy aktywności dla wszystkich harcerzy. Część druga to trasy dla poszczególnych grup wiekowych. Trzecia to część harcerska otwarta na mieszkańców miasta.

Kutno– Miasto Róż– miasto gospodarz Święta Chorągwi Łódzkiej 2017 jest słynne w całej Polsce z tradycji hodowli róż oraz faktu, że kutnianin Bolesław Wituszyński wyhodował odmianę róży o nazwie Kutno. W Kutnie od blisko 40 lat odbywa się największa impreza poświęcona królowej kwiatów– Święto Róży. Motto Święta Chorągwi łączy kutnowską tradycję różaną z harcerstwem, jednocześnie komunikując odbiorcy o tym, że harcerstwo ambitnie, pozytywnie i profesjonalnie w swoim działaniu cały czas się rozwija (rozkwita).

Post1- FB